W związku z opublikowanym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 4 czerwca 2021 r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Gminna Biblioteka Publiczna
w Słubicach uwzględniając aktualne rekomendacje Biblioteki Narodowej wprowadza następujące zmiany w zasadach udostępniania zbiorów:

1. Od 5 czerwca 2021 r. do odwołania wypożyczanie zbiorów odbywać się będzie zarówno w formie bezkontaktowej przed wejściem do budynku (na dotychczasowych zasadach) oraz bezpośrednio w punkcie wypożyczeń w holu biblioteki z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych (dystans, maseczki, dezynfekcja dłoni, ograniczenie przebywania w punkcie wypożyczeń do 1 osoby z wyjątkiem bibliotekarza)
  2. Czytelnie pozostają zamknięte i niedostępne dla czytelników z wyjątkiem dostępu do terminala systemu Academica w Czytelni Internetowej (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna, zachowanie wszystkich wymogów sanitarnych oraz limit 1 osoby jednocześnie korzystającej w czytelni z systemu Academica).
  3. Od 7 czerwca 2021 do 30 czerwca 2021 r. zostaje zwiększony czas pracy wypożyczalni w dni robocze (poniedziałek – piątek) od 9 do godziny 16, w sobotę od 10 do 14.
  4. Od 1 lipca do 31 sierpnia (wakacje) wypożyczalnia czynna będzie od poniedziałku do piątku od godziny 9 – 16. W soboty i niedzielę biblioteka nieczynna.

Procedura udostępnień zbiorów w tym okresie wygląda następująco:

> Czytelnik zamawia wybrane publikacje poprzez:

- katalog on-line, mailowo  (całodobowo) – email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- telefonicznie w godzinach pracy wypożyczalni – tel. 24 277-80-63

(niezbędne podanie nazwiska i numeru karty bibliotecznej),

> bibliotekarz kompletuje zamówienie i uzgadnia z Czytelnikiem konkretny termin odbioru (dzień i godzinę),

> w umówionym terminie Czytelnik (po okazaniu karty bibliotecznej) odbiera zamówienie i zostawia zwroty w wyznaczonym miejscu przy wejściu do biblioteki.

> w uzasadnionych przypadkach  (np. skorzystanie z porady bibliotekarza, dzieci uczestniczące w projekcie Mała Książka Wielki Człowiek) możliwe jest wejście do holu biblioteki z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych (dystans, maseczki, dezynfekcja dłoni, ograniczenie przebywania w punkcie wypożyczeń do 1 osoby z wyjątkiem bibliotekarza)

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI!