Ze względu na narzucone obostrzenia sanitarne niestety musieliśmy zrezygnować ze stacjonarnej formy zajęć czytelniczych skierowanych do dzieci. W zamian proponujemy udział w „Klubie Młodego Czytelnika przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach” on-line.  To nowa forma wirtualnych spotkań – cyklicznie umieszczanych postów artystyczno-literackich skierowanych do dzieci w wieku 3-9 lat i ich rodziców. Rozbudzanie zainteresowań literaturą dziecięcą oraz propagowanie rodzinnego czytania to główne przesłanie Klubu. Uczestnicy poznają również autorów swoich ulubionych baśni, biorą udział w mini konkursach i zabawach plastycznych. Dzieci biorące aktywny udział w zajęciach Klubu on-line rezultaty swoich działań przesyłają w formie nagranych filmików lub zdjęć, które widoczne są w komentarzach. Aby dołączyć do wirtualnych spotkań, które mają miejsce w prywatnej grupie na Facebooku, wystarczy powiadomić nas o tym telefonicznie bądź mailowo, a my wyślemy zaproszenie dołączenia do Grupy. Wszelkie informacje pod nr. Tel. 24 2778063. Zapraszamy!

Grupa Agora dla czytelników biblioteki  przygotowała specjalną ofertę PREMIUM - darmową kwartalną prenumeratę cyfrowych serwisów "Wysokich Obcasów" i "Gazety Wyborczej". Zachęcamy do korzystania!

Zachęcamy Państwa do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy systematycznie zapraszać Państwa na bezpłatne spotkania autorskie on-line. Zachęcamy do udziału w spotkaniach "na żywo" albo do obejrzenia utwalonego podczas ich trwania zapisu video. Jesteśmy przekonani, że taka forma promocji literatury w tych trudnych czasach pandemii przypadnie Państwu do gustu.

Już od 6 kwietnia 2021 r. wystartowaliśmy z prtezentacją uczestników gminnego konkursu on-line: "Teatr Jednego Aktora". Wydarzenie dostępne jest na Faceboku (link: https://www.facebook.com/Gminny-Konkurs-on-line-Teatr-jednego-aktora-107010711444559 ). Występy konkursowe ocenia w formie zdalnej powołana przez organizatora komisja konkursowa, która po przesłaniu swoich ocen do biblioteki dodatkowo spotka się po zkończeniu konkursu na telekonferencji i  uzgodni ostateczny werdykt. Podczas konkursu przyznajemy również nagrodę publiczności, którą otrzyma uczestnik z największą liczbą "polubień" pod postem z prezentacja konkursową. Uczestnikom życzymy powodzenia, a wszystkich Państwa zapraszamy do oglądania, komentowania i "lajkowania" występów uczestników konkursu.

W 2021 roku nasza biblioteka zgłosiła się do akcji organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 19 kwietnia weźmiemy udział wraz z naszymi młodymi czytelnikami w ramach Klubu Młodego Czytelnika on-line w wyjątkowych premierach filmowych i literackich. Dla każdej grupy wiekowej zaproponujemy specjalną ofertę zawierającą pakiet nowych, atrakcyjnych materiałów edukacyjnych związanych z rocznicą wybucho powstania w gettcie warszawskim.

Wszystkim naszym Czytelnikom i Przyjaciołom Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. Niech będzie to czas odpoczynku, wytchnienia od codzienności i nadziei, że wkrótce znów będziemy mogli wszyscy razem spotykać się w słubickiej bibliotece.

W imieniu naszych Przyjaciół z Mocarzewa zapraszamy Państwa w Wielki Piątek tj. 2 kwietnia 2021 r. o godzinie 12 na Misterium Męki Pańskiej "Kiedy współcierpisz z Jezusem". Wydarzenie on-line dostepne będzie na facebookowym profilu Domu Mocarzy (https://www.facebook.com/dommocarzy )

Sytuacja epidemiczna w Polsce wymusza stosowanie nowych, dotychczas raczej pomijanych w pracy bibliotekarza rozwiązań. 29 i 31 marca bibliotekarze powiatu płockiego mieli możliwość podyskutowania w formie telekonferencji o bieżącej pracy i wyzwaniach stojących przed bibliotekami w najbliższym czasie. Podczas spotkania on-line Gminną Bibliotekę Publiczną w Słubicach reprezentował dyrektor Artur Bedyk, który miał możliwośc podzielenia się z koleżankami i kolegami z powiatu wrażeniami związanymi z realizacją przez słubicka bibliotekę wydarzeń w formie on-line.

Od 15 marca do odwołania w związku z obowiązującymi obostrzeniami nie możemy gościć naszych czytelników w budynku biblioteki, ale zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej wprowadzamy nowe zasady wypożyczania zbiorów. Odbywać się ono będzie wyłącznie w formie bezkontaktowej przed wejściem do budynku, z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych.

8 marca 2021 r. na facebokowym profilu biblioteki i na bibliotecznym kanale w serwisie You Tube został wyemitowany koncert on-line z okazji Dnia Kobiet. Podczas koncertu znane szlagiery zaprezentowała grupa "Chłopaki z ferajny". Słowo wstępne wygłosił Artur Bedyk - dyrektor słubicakiej biblioteki.