21 lutego 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach gościliśmy klasę Ib ze Szkoły Podstawowej w Słubicach, aby wspólnie świętować Światowy Dzień Kota! Ci futrzaści pupile to nie tylko zwierzęta, które dumnie przechadzają się po naszych podwórzach, ale również bohaterowie wielu książek i filmów rysunkowych dla dzieci, o czym przekonali się nasi goście – wśród księgozbioru dziecięcego odszukaliśmy wiele kocich historii. Podczas spotkania okazało się, że wśród pierwszaków jest wielu znawców kotów, którzy chętnie dzielili się z nami ciekawostkami o swoich mruczących ulubieńcach. Lekcja biblioteczna była także doskonałą okazją do zapoznania uczniów z działalnością biblioteki publicznej oraz z zasadami, jakimi powinien kierować się każdy czytelnik.