Od 9 września 2023 w naszym bibliotecznym studio telewizyjnym rozpoczęliśmy nagrywanie materiałów do filmu "Narodowe Czytanie 2023 w Słubicach". Podczas nagrań, które realizowane były w słubickiej bibliotece niemal przez cały miesiąc, udało nam się zarejestrować prawie trzy godzinny materiał video, z którego zmontowaliśmy półtoragodzinny film promujący Narodowe Czytanie w Słubicach. Łącznie w zrealizowanym przez nas filmie fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem" czytało 18 zaproszonych przez bibliotekę gości (władze samorządowe, przedstawiciele urzędu gminy, radni, bibliotekarze, gospodynie z KGW, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku). Premiera filmu została zaplanowana na uroczyste spotkanie i podsumowanie akcji Narodowego Czytania 2023 w Słubicach w dniu 3 października 2023.