18 kwietnia 2024r. Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedziła klasa Ia ze słubickiej podstawówki wraz wychowawczynią Panią Beatą Ziółkowską i Panią Mileną Kołodziejczyk. Była to pierwsza wizyta pierwszaków w naszej bibliotece, także spotkanie rozpoczęliśmy od wycieczki po placówce oraz pogadanki na temat pracy bibliotekarza i zasad o jakich musi pamiętać każdy czytelnik. Lekcja biblioteczna, którą zorganizowaliśmy, odbyła się w ramach projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, w którym klasa Ia bierze czynny udział. Tegorocznym hasłem V edycji projektu jest „Na tropach dobroczynności”.

Klasa Ia aktualnie realizuje drugi moduł projektu, który skupia się na temacie „Bądź dobry dla zwierząt”, dlatego też przygotowana lekcja biblioteczna skupiała się głównie na rozmowach i aktywnościach dotyczących opiece nad zwierzętami. Wspólne czytanie wybranych fragmentów książek, których bohaterami byli czworonożni przyjaciele, rozmowy, jak należy zajmować się domowymi zwierzętami, zabawa taneczna przy piosence „Jak rozmawiać trzeba z psem” oraz filmik edukacyjny o psim języku, czyli jak zrozumieć czworonoga to tylko część atrakcji przygotowanych dla pierwszaków. Dzieciom najbardziej spodobała się aktywność plastyczna, w czasie której musiały zaprojektować obrożę dla swojego psa lub kota. Każde dziecko wykazało się niezwykłą pomysłowością! Na zakończenie spotkania uczniowie zostali odznaczeni tarczą „Jestem przyjacielem zwierząt”.