7 czerwca o godzinie 10 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski czytało książki w ramach akcji "Jak nie czytam, jak czytam". W swoich bibliotekach, szkołach, w parkach i na rynkach. Bez przymusu i dorabiania filozofii, każdy to, na co ma ochotę. Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach włączyła się do tej niezwykłej akcji czytelniczej i zorganizowała na terenach zieleni przylegających do biblioteki piknik literacki, na który zaprosiła dzieci z Przedszkola Samorządowego w Słubicach. Podczas pikniku przygotowano dla dzieci wiele atrakcji: było wspólne czytanie książek, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, zajęcia plastyczne i przepyszna owocowa lemoniada przygotowana przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Słubiczanki". Nasze słubickie gospodynie czytały dzieciom wiersze i opowiadania. To był piękny, słoneczny i radosny dzień - spotkanie z książką wypełnione zabawą dostarczyło przedszkolakom wiele radości.