29 stycznia 2023 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach przez cały dzień grała razem z WOŚP podczas 31 Finału. Na bibliotecznej scenie prezentowali się lokalni artyści,były licytacje i kiermasz gadżetów WOŚP. Swoje stoisko z lokalnymi produktami maiło też Koło Gospodyń Wiejskich "Słubiczanki" w Słubicach. Na ulicach Słubic kwestowali dzielni wolontariusze.Niezawiedli też mieszkańcy gminy oraz goście, którzy przybyli licznie do biblioteki aby wspólnie cieszyć się z niesienia pomocy. To było święto radości, czas w którym w szczególny sposób otwierały się serca. Dziękujemy wszystkim za tą niesamowitą energię, radość i chęć pomagania. Razem stworzyliśmy przepiękną historię i za to wielkie ukłony dla Was wszystkich!